Niebezpieczeństwa związane z grami wideo online

W gry wideo rozgrywane są za pośrednictwem sieci komputerowych. Gry online nie są nadzorowane, więc trudno jest ocenić język i omawiane tematy. To otwiera drzwi drapieżnikom do wykorzystywania dzieci poprzez budowanie „doświadczenia”, które wydaje się mieć wspólny cel. Drapieżniki mogą próbować izolować dzieci, budując społeczność w grze. Ale mogą też próbować uczynić to doświadczenie bardziej interesującym dla wszystkich. W tym artykule omówimy niektóre zagrożenia związane z grami wideo online.

Dzieci coraz częściej grają w gry wideo online
Chociaż popularność gier hazardowych wzrosła w ostatnich latach, niektórzy rodzice i nauczyciele obawiają się, że nadmierne granie może negatywnie wpływać na fizyczne i psychiczne samopoczucie dzieci. Gry wideo od dawna są oskarżane o brak funkcji edukacyjnych, ale nastąpił wzrost popularności gier do tworzenia. W rzeczywistości ponad połowa dzieci twierdzi, że gra w te gry z rodziną i przyjaciółmi. Co więcej, rodzice martwią się, że te gry spowodują, że dzieci stracą zainteresowanie aktywnością fizyczną i socjalizacją.

Niemniej jednak ten rodzaj aktywności niekoniecznie jest szkodliwy. Dzieci mogą grać w gry wieloosobowe, jeśli towarzyszy im osoba dorosła. Jednak w większości przypadków dzieci grają same w gry wideo w swoich pokojach. Takie zachowanie ogranicza ich umiejętności społeczne i hamuje zdolność do inicjowania prawdziwych rozmów. Mogą czuć się znudzeni, gdy spotykają przyjaciół w prawdziwym życiu. Badania pokazują, że dzieci, które bawią się same, są narażone na lęk i depresję.

Witryny z grami nie monitorują rozmów między graczami
Dyrektor generalny Roblox ostrzegł przed potencjalnymi pułapkami związanymi z grami online i powiedział, że firmy muszą bardziej uważać na to, jak komunikują się z dziećmi. Dzieci niekoniecznie rozumieją, że ich słowa mogą być użyte do ich zranienia i nie powinny być narażone na taki język. Niedawny raport ZDNet News wskazał również, że EA używa Sysopów, czyli robotów, do monitorowania komunikacji między graczami w swoich grach online.
Więcej: https://alebib.pl/rabona-casino-opinie/

Author: admin